cris neagu cristina neagu, romania Gestul emoţionant pe care l-a făcut un comentator sportiv la adresa Cristinei Neagu

Naţionala de handbal feminin a României a câştigat medalia de bronz la Campionatul Mondial din Danemarca, după ce a învins Polonia în finala mică, scor 31-22 (15-8), tricolorele obţinând o medalie mondială după 10 ani şi prima de bronz din istorie.

Cristina Neagu a fost eroina noastră la acest turneu final, fiind aleasă şi jucătoarea competiţiei. La finalul meciului cu Polonia, comentatorul Dolce Sport, Cosmin Băleanu, i-a sărutat mâna Cristinei Neagu, în semn de apreciere pentru valoarea acestei sportive.

neagu-baleanu cristina neagu, romania Gestul emoţionant pe care l-a făcut un comentator sportiv la adresa Cristinei Neagu

De asemenea, Băleanu a aratat la camera mana dreapta a sportivei, cea cu care Neagu a inscris 63 de goluri la Campionatul Mondial si a devenit golgeter.

neagu cu burleanu cristina neagu, romania Gestul emoţionant pe care l-a făcut un comentator sportiv la adresa Cristinei Neagu